Malina - Informatyka i wędkarstwo

Wędkarstwo

Wędkarstwo, jak wiele innych dziedzin działalności człowieka, ulega nieustannym przeobrażeniom. Powstają kolejne generacje sprzętu wędkarskiego, nowe techniki łowienia wypierają tradycyjne dotychczas stosowane sposoby, przynęty i zanęty stają się coraz bardziej skuteczne. Mimo tych wszystkich zmian, każdą z technik stosowanych przez wędkarzy na śródlądowych łowiskach w Polsce można zaklasyfikować do jednego z trzech, znanych od dawna, podstawowych rodzajów wędkarstwa: spinningowego, muchowego lub jeszcze nie tak dawno w latach 70-tych, każdy bez wahania odpowiedziałby: "gruntoweg". Jednak określenie to zostało ostatnio wyparte (przede wszystkim w publikacjach prasowych) przez termin "spławikowe". Stało się to prawdopodobnie za sprawą doskonale propagujących sport wędkarski zawodów, nazywanych kiedyś gruntowymi, lecz obecnie przemianowanych na spławikowe, ponieważ w Polsce jedynym dopuszczonym na zawodach sprzętem była i jest nadal wędka ze spławikiem.

Wędkarstwo spławikowe jest jednak tylko częścią wędkarstwa gruntowego. Nie ma powodu, aby spośród wielu technik wyróżniać i eksponować akurat łowienie na spławik, traktując je jako najbardziej sportowe. Jest przecież tyle innych, równie ciekawych i skutecznych sposobów wędkowania.

Wędkarstwo spinningowe jest bardzo efektowną metodą wędkowania, dla mnie świetne na szybką wyprawę wędkarską. Nie wymaga dłuższych przygotowań, nęcenia stanowiska itp., ponadto daje możliwość patrzenia na wodę, wyszukiwania nowych miejsc do dłuższej zasiadki na rybę i stosowania preferowanej przeze mnie metody gruntowej i spławikowej.

Wędkarstwo

Wędkowanie jest jak arystokracja. Wędkarz to król, wędka królowa, sprzęt który posiada całym orszakiem podkreślającym królewską parę. Właściwie król z królową wystarczą, by tworzyć królestwo.

Chcesz być wielki lub wielka? Zostań sponsorem i współwłaścicielem projektu: "Z wędką dookoła świata"

Poznaj moje działania i porozmawiajmy o korzyściach dla sponsora.